Music

Μία αληθινή γιορτή: «Εβδομάδα Ελληνικής Μουσικής» στο Sfera 102.2

10 Δεκεμβρίου 2017

Μεγάλα ονόματα του ελληνικού pop, λαϊκού αλλά και -λιγότερο- «εναλλακτικού» ρεπερτορίου για 5 σερί ημέρες παρελαύνουν από το στούντιο του ραδιοσταθμού.



Και φέτος ο ραδιοφωνικός θεσμός της Εβδομάδας Ελληνικής Μουσικής έρχεται στον Sfera 102.2. Από τη Δευτέρα και (εκτάκτως) μέχρι την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου, 68 καλλιτέχνες θα περάσουν από τα μικρόφωνα του ραδιοσταθμού, μιλώντας εφ' όλης της ύλης στους παραγωγούς του και τραγουδώντας τις μεγαλύτερες επιτυχίες τους για τους ακροατές του Sfera
 
Την τιμητική τους θα έχουν με αφιερώματα και φωνές που δεν είναι εν ζωή, όπως ο Δημήτρης Μητροπάνος, ο Παντελής Παντελίδης και ο Αντώνης Βαρδής. Το μεγάλο κλείσιμο της γιορτής θα γίνει με τον Σάκη Ρουβά την Παρασκευή το βράδυ (ο Αντώνης Ρέμος θα λείπει στο εξωτερικό εξ ου και η προσθήκη τη μεθεπόμενη Τετάρτη).


 

Όλες οι εκπομπές θα μεταδίδονται και τηλεοπτικά μέσω live stream από το Sfera.gr  αλλά και από το e-tetRadio
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/12
09:00 ΝΙΚΟΣ ΒΕΡΤΗΣ
10:00 ΓΛΥΚΕΡΙΑ
11:00 ΣΤΕΛΛΑ ΚΑΛΛΗ
12:00 STAN
13:00 ΕΥΡΥΔΙΚΗ
14:00 ΡΑΛΛΙΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ
15:00 STAVENTO
16:00 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΟΝΙΔΗΣ
17:00 ΗΛΙΑΣ ΒΡΕΤΤΟΣ
18:00 ΕΛΕΝΗ ΦΟΥΡΕΪΡΑ
19:00 ΝΙΝΟ
20:00 ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
21:00 ΑΝΤΥΠΑΣ
 
ΤΡΙΤΗ 12/12
10:00 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΑΣΗΣ
11:00 IMAM BAILDI
12:00 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΧΟΙΝΑΣ
13:00 LOCOMONDO
14:00 ΠΑΝΟΣ ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗΣ
15:00 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΝΙΔΙΑΤΗΣ
16:00 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ 
17:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ
18:00 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ
19:00 ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
20:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ
21:00 ΕΛΕΝΗ ΒΙΤΑΛΗ
22:00 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ (αφιέρωμα)

 
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/12
09:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΡΔΗΣ (αφιέρωμα)
Στο στούντιο ο Γιάννης Βαρδής
10:00 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΚΟΥΡΙΩΤΗΣ
11:00 ΔΗΜΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ
12:00 ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΑΣ / ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ
13:00 ΣΑΚΗΣ ΑΡΣΕΝΙΟΥ
14:00 ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
15:00 ΠΕΤΡΟΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ
16:00 ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ
17:00 ΜΕΛΙΝΑ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ
18:00 ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΟΛΙΔΗΣ
19:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ
20:00 ΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ
21:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΡΙΟΣ
 
ΠΕΜΠΤΗ 14/12
10:00 ΜΥΡΩΝΑΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
11:00 ΜΑΛΟΥ 
12:00 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ / ΛΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΚΑΣ
13:00 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΤΑΝΤΑ
14:00 ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΡΤΑΚΗΣ
15:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΝΝΙΑΣ
16:00 ΗΛΙΑΣ ΚΑΜΠΑΚΑΚΗΣ
17:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
18:00 ΝΙΚΟΣ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ 
19:00 ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ 
20:00 ΤΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΑΤΟΣ / ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ
21:00 ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ
22:00 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ (αφιέρωμα)
 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/12
09:00 ΝΙΚΟΣ ΖΩΪΔΑΚΗΣ
10:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ
11:00 KINGS
12:00 BO
13:00 ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΑΝΤΗΣ
14:00 ONIRAMA
15:00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΡΓΥΡΟΣ
16:00 ΣΤΕΛΙΟΣ ΡΟΚΚΟΣ 
17:00 ΤΑΜΤΑ
18:00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ
19:00 ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ
20:00 ΠΑΟΛΑ
21:00 ΜΕΛΙSSES
22:00 ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/12
21:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ
 



Στην ίδια κατηγορία