Radio - News

Καινούργια Kosmos FM και Δεύτερο Πρόγραμμα

15 Οκτωβρίου 2020

Τη Δευτέρα βγαίνουν με ανανεωμένα προγράμματα τα δύο μουσικά ραδιόφωνα της ΕΡΑ.

Το Δεύτερο Πρόγραμμα αλλάζει το πρωινό του, βάζοντας δίωρες εκπομπές, με καινούργιο πρόσωπο την Ελένη Γιαννοπούλου. Το απόγευμα προσκαλεί καλλιτέχνες να κάνουν τις δικές τους εκπομπές (Δευτέρα Στάθης Δρογώσης, Τρίτη Ιεροκλής Μιχαηλίδης, Τετάρτη Φοίβος Δεληβοριάς, Πέμπτη Οδυσσέας Τσάκαλος με φίλους, Παρασκευή Μαρία Παπαγεωργίου) και το βράδυ το γυρίζει στα λαϊκά με τον Γιώργο Τσάμπρα και την Αντρη Βασιλειάδου (νέα άφιξη).

ΔΕΥΤΕΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

06.00 - 08.00 Δημήτρης Μεϊδάνης
08.00 - 10.00 Μαρία Κοζάκου
10.00 - 12.00 Ελένη Γιαννοπούλου
12.00 - 14.00 Μιχάλης Γελασάκης
14.00 - 15.00 ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ: Γιώτα Δελώνα
ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Βάνα Δαφέρμου
15.00 - 16.00 ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ: Λίντα Ζαφειροπούλου
ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Έλενα Διάκου
16.00 - 17.00 Πάνος Χρυσοστόμου
17.00 - 18.00 Κώστας Θωμαΐδης
18.00 - 19.00 «Artist Zone»
ΔΕΥΤΕΡΑ: Στάθης Δρογώσης
ΤΡΙΤΗ: Ιεροκλής Μιχαηλίδης
ΤΕΤΑΡΤΗ: Φοίβος Δεληβοριάς
ΠΕΜΠΤΗ: Οδυσσέας Τσάκαλος με φίλους
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Μαρία Παπαγεωργίου
19.00 - 20.00 Σιδερής Πρίντεζης
20.00 - 21.00 Νίκος Αϊβαλης
21.00 - 22.00 Γιώργος Τσάμπρας
22.00 - 00.00 Άντρη Βασιλειάδου

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 - 08.00 Μαρία Ρεμπούτσικα / Άγης Γυφτόπουλος
08.00 - 10.00 Λίτσα Τότσκα
10.00 - 11.00 Πόπη Βάγγερ
11.00 - 13.00 Κώστας Φασουλάς
13.00 - 14.00 Δήμητρα Κόχιλα
14.00 - 16.00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Έλενα Φαληρέα
ΚΥΡΙΑΚΗ: Γιώργος Νερούτσος
16.00 - 18.00 Το Αρχείο της Ραδιοφωνίας (Σιδερής Πρίντεζης)
18.00 - 19.00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Λίνα Νικολακοπούλου / Αλεξάνδρα Χριστακάκη
19.00 - 20.00 Πέτρος Δουρδουμπάκης
20.00 - 21.00 Παντελής Σιβρής
21.00 - 22.00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Μανώλης Νταλούκας
ΚΥΡΙΑΚΗ: Γιάννης Τζουανόπουλος
22.00 - 23.00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Γιάννης Τζουανόπουλος
23.00 - 00.00 Πανταζής Τσάρας


Στην ομάδα των παραγωγών του Kosmos FM προστίθεται τις καθημερινές η Κλαούντια Μάτολα (Pepper, Εν Λευκώ), ενώ τα Σαββατοκύριακα θα κάνουν θεματικές εκπομπές ο Γιώργος Φλωράκης (Τρίτο Πρόγραμμα, Jazz FM), ο Βασίλης Σταματίου (Kosmos, ANT1, Jazz FM), η Θάλεια Καραμολέγκου (Στο Κόκκινο, Athens Voice Radio) και ο Γιάννης Στεφανάκος (Kosmos, Amagi Radio).

ΔΕΥΤΕΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

08:00-10:00 ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΔΟΥΚΑΣ
10:00-12:00 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ – ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ
12:00-14:00 ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΝΤΖΟΓΛΟΥ
14:00-16:00 ΙΩΣΗΦ ΒΑΓΓΕΡ
16:00-18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ
18:00-20:00 ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ ΜΑΤΟΛΑ
20:00-22:00 ΠΕΤΡΟΣ ΑΔΑΜ
22:00-00:00 ΡΟΥΜΠΙΝΗ ΣΤΑΓΚΟΥΡΑΚΗ
00:00-02:00 ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΚΑΟΥΝΑΚΗ
02:00-08:00 Φ. ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ / Ε.ΜΑΡΑΚΑ / Kosmos Art Μix (Παρ: 02:00-04:00)

ΣΑΒΒΑΤΟ

08:00-10:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ (Οι σημειώσεις ενός μονομανούς)
10:00-12:00 ΓΙΩΤΑ ΚΟΤΣΕΤΑ
12:00-14:00 ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΟΥΝΑΡΗΣ
14:00-16:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΟΣ (Jour Fixe)
16:00-18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΜΥΛΩΝΑΣ
18:00-20:00 ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ (Mambo Stereo)
20:00-22:00 ΜΑΡΙΑ ΜΑΡΚΟΥΛΗ (Fresh Unlimited)
22:00-00:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
00:00-02:00 KOSMOS LAB (επιμ. Κ.ΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ-Κ.ΠΑΝΤΖΟΓΛΟΥ)
02:00-08:00 Φ. ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ/Κ.ΜΥΛΩΝΑΣ / Kosmos Mixset (02:00-03:00)


ΚΥΡΙΑΚΗ

08:00-10:00 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ (Οι σημειώσεις ενός μονομανούς)
10:00-12:00 ΓΙΩΤΑ ΚΟΤΣΕΤΑ
12:00-14:00 ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΟΥΝΑΡΗΣ
14:00-16:00 ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΑΚΑ (Εθνορυθμοί)
16:00-18:00 ΚΩΣΤΑΣ ΜΥΛΩΝΑΣ
18:00-20:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ (Ο Ήχος της Οθόνης)
20:00-22:00 ΘΑΛΕΙΑ ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΥ (Στον Ωκεανό του Ήχου)
22:00-00:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
00:00-02:00 KOSMOS Live /”A jazz thing”
02:00-08:00 Φ. ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ / Κ.ΜΥΛΩΝΑΣ



 

Στην ίδια κατηγορία