Radio - News

Το νέο πρόγραμμα του 105.5 Στο Κόκκινο

Ξεκινάει από τη Δευτέρα 21 Μαΐου με τρία νέα πρόσωπα και πολλές αλλαγές στη δομή του.

Οι καινούργιοι στη συχνότητα είναι ο Κώστας Αλατζάς τα αξημέρωτα, ο Ιλάν Σολομών με τις κόκκινες πλέον «μουσικές κοινότητες» και ο Θανάσης Λαζαρίδης (τα απογεύματα).. Εκπομπή παίρνουν και τα «Ενθέματα» της «Αυγής της Κυριακής», κάθε Σάββατο.

Ο διευθυντής του σταθμού Νίκος Σβέρκος παίρνει το prime time του 8 με 10 τα πρωινά (θα μας μιλήσει τη Δευτέρα στο ανανεωμένο e-tetRadio).

Θα υπάρχουν και τρία ραδιοφωνικά ένθετα: Ο Γιάννης Ανδρουλιδάκης με το «Μία μέρα σαν σήμερα» (από τη σκοπιά των ιστορικών κινημάτων και των προοδευτικών ανατροπών), η Ελένη Ηλιοπούλου με το «Ζωντανά στον αέρα» για τα ζωάκια και η Αλεξάνδρα Κουτσοπούλου με θέματα υγείας.

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ
 
06:00-08:00 ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΑΤΖΑΣ 
08:00-10:00 ΝΙΚΟΣ ΣΒΕΡΚΟΣ 
10:00-11:00 ΣΤΑΘΗΣ ΣΧΙΝΑΣ 
11:00-12:00 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΚΛΟΥΜΠΕΡΗΣ- ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ
12:00-12:10 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ 
12:10-13:00 ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΣΙΧΛΕΤΙΔΗΣ 
13:00-14:00 ΕΥΓΕΝΙΑ ΛΟΥΠΑΚΗ 
14:00-15:00 ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΤΡΑΠΕΖΙΩΤΗ
15:00-15:30 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
15:30-16:00 ΤΖΟΥΛΗ ΤΣΙΓΚΑ
16:00-17:00 ΑΛΕΚΑ ΖΟΥΜΗ 
17:00-18:00 ΜΑΝΟΛΗΣ ΠΟΛΕΝΤΑΣ 
18:00-19:00 ΑΛΕΞΗΣ ΒΑΚΗΣ 
19:15-20:00 ΘΑΝΑΣΗΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ 
20:00-21:00 ΜΑΝΟΣ ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ 
21:00-22:00 ΝΙΚΟΣ ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ 
22:00-23:00 ΙΛΑΝ 
23:00-00:00 ΘΕΚΛΑ ΤΣΕΛΕΠΗ
 
 
ΣΑΒΒΑΤΟ
 
06:00-08:00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
08:00-10:00 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑΤΟΣ 
10:00-11:00 ΝΤΙΝΑ ΜΠΑΤΖΙΑ 
11:00-12:00 ΣΤΕΛΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΑΔΗΣ 
12:00-13:00 ΑΡΗΣ ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΟΥ 
13:00-14:00 «ΕΝΘΕΜΑΤΑ» από το ένθετο της Κυριακάτικης Αυγής
14:00-15:00 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ 
15:00-17:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ 
17:00-19:00 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΖΙΡΙΤΑΣ- ΧΑΡΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΙΔΗΣ 
19:00-21:00 ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ 
21:00-23:00 ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΗΝΑΣ 
23:00-00:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΦΡΑΓΚΟΣ
 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ
 
06:00-08:00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
08:00-10:00 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑΤΟΣ 
10:00-11:00 ΝΤΙΝΑ ΜΠΑΤΖΙΑ 
11:00-12:00 ΣΤΕΛΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΑΔΗΣ 
12:00-13:00 ΖΩΗ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ-ΝΑΝΤΙΑ ΡΟΥΜΠΟΥ 
13:00-14:00 «ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ» από τα ΑΣΚΙ (Αρχεία Σύγχρονης Κοινωνικής Ιστορίας)
14:00-15:00 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ 
15:00-17:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ 
17:00-19:00 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΖΙΡΙΤΑΣ- ΧΑΡΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΙΔΗΣ 
19:00-21:00 ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ 
21:00-23:00 ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΗΝΑΣ 
23:00-00:00 ΑΝΤΩΝΗΣ ΦΡΑΓΚΟΣ