Media news

Τα κανάλια στην (τηλεοπτική) «μάχη» για τον β' γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών

30 Μαΐου 2019

Η ώρα της τελικής κρίσης σε δήμους και περιφέρειες, ζωντανά από τους μεγάλους τηλεοπτικούς σταθμούς.

Όπως θα δούμε αναλυτικά παρακάτω, τα προγράμματα των καναλιών είναι πιο «χαλαρά» στις επαναληπτικές εκλογές για την αυτοδιοίκηση, χωρίς το «βάρος» των ευρωεκλογών. Κάποιοι έχουν αφαιρέσει μόνο τις ειδικές εκπομπές τα μεσημέρια, ξεκινώντας την ροή ενημέρωσης από το πρωί, κάποιοι έχουν κρατήσει μόνο τις εκλογικές βραδιές, ενώ υπάρχει και η περίπτωση του Star που... αδιαφορεί για τις εκλογές και δεν αλλάζει καθόλου το πρόγραμμά του. Με κόκκινο χρώμα τα δελτία ειδήσεων και οι ενημερωτικές εκπομπές (έκτακτες και μη).

ALPHA
08:00 ALPHA ΡΕΠΟΡΤΑΖ
Ράνια Τζίμα, Σπύρος Λάμπρου
10:00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΕΣΗ
Νίκος Μάνεσης
13:00 Μεσημβρινό Δελτίο
13:50 ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!
Ναταλία Γερμανού
16:50 KITCHEN LAB
Άκης Πετρετζίκης
17:00 Νοηματικό Δελτίο
17:10 ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ! (E)
Ναταλία Γερμανού
17:50 ΕΚΛΟΓΕΣ 2019
Αντώνης Σρόιτερ

ΑΝΤ1
06:00 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ
07:00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ
08:00 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
09:00 THRIVE
09:45 ΜΙΑ ΖΩΗ
10:45 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ
11:45 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ΄ ΟΛΑ
Φωτεινή Γεωργίου
13:00 ANT1 NEWS
13:45 MERENDA MANIA
14:00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
16:00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ
17:00 ANT1 NEWS
17:15 ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΓΑΜΠΡΟΣ
19:30 ANT1 NEWS
Νίκος Χατζηνικολάου

ΕΡΤ1
06:45 ΜΑΖΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
Γιάννης Σκάλκος, Ευρυδίκη Χάντζιου
10:00 ΠΑΜΕ ΑΛΛΙΩΣ
Τάκης Σαράντης
12:00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
12:45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ο ΑΙΩΝΑ (E)
13:00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ
Λάμπρος Λιάβας
15:00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16:00 ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ
17:45 ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΡΤ
Δώρα Αναγνωστοπούλου

ONE
08:00 Εκλογές 2019
Νικήτας Κορωνάκης, Μαρία Κατσή
12:00 Εκλογές 2019
Στέλλα Παπαμιχαήλ, Ελένη Στεργίου
15:00 Νέες Εποχές (Ε)
Γιάννης Θ. Διαμαντής
15:30 Εκλογές 2019
Βάσω Μητρομάρα, Ανδρέας Παπαδόπουλος, Θανάσης Φουσκίδης
18:30 Εκλογές 2019
Γιάννης Μούτσος, Τζίνα Μοσχολιού
21:00 Εκλογές 2019
Γιάννης Μούτσος, Δημήτρης Μανιάτης, Τζίνα Μοσχολιου

OPEN
05:30 ΤΩΡΑ Ο,ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
Φαίη Μαυραγάνη
10:00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2019: Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ
Αμαλία Κάτζου, Βαγγέλης Γιακουμής
12:00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2019: Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ
Ιορδάνης Χασαπόπουλος, Γιάννης Σαραντάκος
14:00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΕΛΤΙΟ
14:45 MY GREECE (Ε)
Δέσποινα Βανδή
15:45 ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΤΟ ΧΑΡΕΜΙ
18:00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2019: Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ
Έλλη Στάη

ΣΚΑΪ
06:00 Καλημέρα
Γιώργος Αυτιάς
09:00 Σήμερα
Δημήτρης Οικονόμου, Μαρία Αναστασοπούλου
11:00 Ακραία Φαινόμενα
Δημήτρης Καμπουράκης, Τάκης Χατζής
13:00 Αταίριαστοι
Γιάννης Ντσούνος, Χρήστος Κούτρας
14:00 Μεσημβρινό Δελτίο
15:00 Survivor: Ελλάδα - Τουρκία
17:50 Εκλογές 2019
Σία Κοσιώνη



 

Στην ίδια κατηγορία