Radio - News

Όλη η αγωνιστική δράση της εβδομάδας στην ΕΡΑ Σπορ

26 Αυγούστου 2019

Ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ, Formula 1, στίβος και θαλάσσια σπορ στο «μενού» των μεταδόσεων του δημόσιου αθλητικού ραδιοφώνου.

Το πρωτάθλημα της Super League έχει ήδη ξεκινήσει, διεθνείς διοργανώσεις με ελληνικές συμμετοχές είναι σε εξέλιξη ή προ των πυλών όπως το Champions League, το Europa League, το Μουντομπάσκετ, το Eurovolley γυναικών και το Diamond League, όπως και πολλά ακόμα αθλητικά events, με την ΕΡΑ Σπορ να είναι σε ετοιμότητα προκειμένου να ενημερώσει τους ακροατές της για την εξέλιξή τους. Αναλυτικά το πρόγραμμα των μεταδόσεών της για αυτή την εβδομάδα.

ΤΡΙΤΗ 27/08
19.30 (Βόλεϊ) Ελλάδα - Βουλγαρία
Περιγραφή: Βασίλης Παπανικολάου

22.00 (Ποδόσφαιρο) Κράσνονταρ - Ολυμπιακός
Περιγραφή: Μπάμπης Παπάζογλου

ΤΕΤΑΡΤΗ 28/08
17.00 (Βόλεϊ) Σερβία - Ελλάδα
Περιγραφή: Βασίλης Παπανικολάου

ΠΕΜΠΤΗ 29/08
20.00 (Ποδόσφαιρο) ΠΑΟΚ - Σλόβαν Μπρατισλάβας
Περιγραφή: Γιάννης Βοϊτσίδης, Γιώργος Μίνος

20.30 (Ποδόσφαιρο) Τράμπζονσπορ - ΑΕΚ
Περιγραφή: Γιάννης Σαντοριναίος

21.00 (Στίβος) Diamond League Ζυρίχης
Ενημέρωση: Μάκης Τσίλκος

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/08
10.30 (Μπάσκετ) Αγκόλα - Σερβία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

11.00 (Μπάσκετ) Πολωνία - Βενεζουέλα
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

11.30 (Μπάσκετ) Ρωσία - Νιγηρία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

11.30 (Μπάσκετ) Ιράν - Πουέρτο Ρίκο
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

14.30 (Μπάσκετ) Φιλιππίνες - Ιταλία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.00 (Μπάσκετ) Ακτή Ελεφαντοστού - Κίνα
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.30 (Μπάσκετ) Ισπανία - Τυνησία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.30 (Μπάσκετ) Αργεντινή - Κορέα
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

19.00 (Ποδόσφαιρο) Παναιτωλικός - Ξάνθη
Περιγραφή: Χρήστος Καρακάσης

19.15 (Ποδόσφαιρο) Παναθηναϊκός - ΟΦΗ
Περιγραφή: Χρήστος Κοντός, Πέτρος Μαυρογιαννίδης

21.00 (Ποδόσφαιρο) Βόλος ΝΠΣ - Άρης
Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής

ΚΥΡΙΑΚΗ 01/09
10.30 (Μπάσκετ) Καναδάς - Αυστραλία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

11.00 (Μπάσκετ) Νέα Ζηλανδία - Βραζιλία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

11.30 (Μπάσκετ) Τουρκία - Ιαπωνία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

11.30 (Μπάσκετ) Δομινικανή Δημοκρατία - Ιορδανία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

14.30 (Μπάσκετ) Σενεγάλη - Λιθουανία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.00 (Μπάσκετ) Ελλάδα - Μαυροβούνιο
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.30 (Μπάσκετ) Τσεχία - ΗΠΑ
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.30 (Μπάσκετ) Γαλλία - Γερμανία
Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

15.50 (Formula 1) Γκραν Πρι Σπα, Βέλγιο

19.00 (Ποδόσφαιρο) ΠΑΟΚ - Πανιώνιος
Περιγραφή: Γιάννης Βοϊτσίδης, Γιώργος Μίνος

19.15 (Ποδόσφαιρο) ΑΕΛ - Ολυμπιακός
Περιγραφή: Βαγγέλης Μητρούσιας, Μπάμπης Παπάζογλου

21.00 (Ποδόσφαιρο) Λαμία - Ατρόμητος
Περιγραφή: Άρης Γάτας

21.00 (Ποδόσφαιρο) Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ
Περιγραφή: Βασίλης Κούβαλης, Γιάννης Σαντοριναίος

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/08 - ΚΥΡΙΑΚΗ 01/09
Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες, Πάτρα



 

Στην ίδια κατηγορία