Οι αθλητικές μεταδόσεις της ΕΡΤ3, της ΕΡΤ Sports και της ΕΡΑ Σπορ για αυτό το ΣΚ

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ΕΡΤ3, της ΕΡΤ Sports και της ΕΡΑ Σπορ για αυτό το ΣΚ

Media News εν τάχει (22/01).

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/01
14.45 Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας (ΕΡΤ3)
Περιγραφή-ρεπορτάζ: Πάνος Μπλέτσος, Γιώργος Μαυρόπουλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/01
14.00 Καραϊσκάκης-Χανιά (ΕΡΤ Sports 3)
Περιγραφή: Δημήτρης Κωνσταντινίδης
14.00 Παναχαϊκή-Ιεράπετρα (ΕΡΤ Sports 2)
Περιγραφή: Νίκος Οικονομόπουλος
14.45 Ιωνικός-Τρίκαλα (ΕΡΤ3)
Περιγραφή-ρεπορτάζ: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος, Γεωργία Παναγιωτοπούλου
14.45 Εργοτέλης-Λεβαδειακός (ΕΡΤ Sports)
Περιγραφή: Κώστας Βασιλάκης

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/01
14.45 Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας (Super League 2)
15.00 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ (Super League 1)
16.00 Κολοσσός-Περιστέρι (Basket League)
17.00 Άρης-Μεσολόγγι (Basket League)
17.00 ΠΑΟΚ-Ηρακλής (Basket League)
17.00 Προμηθέας-Λαύριο (Basket League)
17.15 Απόλλων Σμύρνης-Άρης (Super League 1)
18.00 Φίλιππος Βέροιας-Παναθηναϊκός (Volley League)
19.00 Ημιτελικός Ελλάδα (Προολυμπιακό Πόλο)
19.30 Παναθηναϊκός-ΟΦΗ (Super League 1)
20.00 ΑΕΚ-Ιωνικός (Basket League)
20.00 Κηφισιά-Μίλων (Volley League)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/01
14.00 Καραϊσκάκης-Χανιά (Super League 2)
14.00 Παναχαϊκή-Ιεράπετρα (Super League 2)
14.45 Εργοτέλης-Λεβαδειακός (Super League 2)
14.45 Ιωνικός-Τρίκαλα (Super League 2)
15.00 Ατρόμητος-Ολυμπιακός (Super League 1)
17.00 Λάρισα-Παναθηναϊκός (Basket League)
17.15 Παναιτωλικός-Λαμία (Super League 1)
17.15 ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος (Super League 1)
19.00 ή 21.00 Μικρός τελικός ή τελικός Ελλάδα (Προολυμπιακό Πόλο)
19.30 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (Super League 1)

-------------------------

Οι πρεμιέρες της εβδομάδας στην Cosmote TV (22-28/01).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/01
18.00 «Cypher» (Cosmote Series Marathon HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/01
22.00 «Wonder Wheel» (Cosmote Cinema 2 HD)
23.15 «Walker» (Cosmote Series HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/01
18.00 «Des» (Cosmote Series Marathon HD)
21.00 «Απαγορευμένα Μυστικά» (Cosmote Cinema 1 HD)
21.00 «Cheat» (Cosmote Series Marathon HD)

ΤΡΙΤΗ 26/01
21.00 «Charmed» - 3ος Κύκλος (Cosmote Series HD)
22.00 «Private Eyes» - 4ος Κύκλος (Cosmote Series HD)

ΠΕΜΠΤΗ 28/01
21.00 «The Truth» (Cosmote Cinema 1 HD)

Αμέσως μετά την τηλεοπτική προβολή τους όλες οι ταινίες και τα επεισόδια των σειρών θα προστίθενται στον δωρεάν on demand κατάλογο του Cosmote TV Plus.

-------------------------

Ταινίες α' προβολής και κλασσική μουσική το Σαββατοκύριακο στην ΕΡΤ3.

Αύριο στις 08.30 θα μεταδοθεί από το τρίτο κανάλι της δημόσιας τηλεόρασης η συναυλία για την 150η επέτειο του εθνικού συνθέτη της Δανίας, Carl Nielsen, που διηύθυνε ο Fabio Liusi με τίτλο «Ο Fabio Luisi διευθύνει την Εθνική Ορχήστρα της Δανίας: Ραχμάνινοφ», ενώ στις 23.00 θα προβληθεί η ταινία «Μια γάτα, ένας Κινέζος και ο πατέρας μου», σε σκηνοθεσία του Paco R. Baños. Στο ίδιο μοτίβο και το πρόγραμμα της Κυριακής, με τη μουσική παράσταση «Ο ένοπλος άνδρας - κονσέρτο για την ειρήνη» του συνθέτη Sir Karl Jenkins στις 08.45, και την ταινία «Δεσμοί Καρδιάς» σε σκηνοθεσία της Agnès Obadia στις 23.00.

-------------------------

Η «Αφύλαχτη Διάβαση» και οι «Λαϊκοί Δρόμοι» για το έγκλημα και την τιμωρία στο ρεμπέτικο.

Αύριο στις 12.00 στο Πρώτο Πρόγραμμα και την Κυριακή σε επανάληψη στις 13.00 στη Φωνή της Ελλάδας, οι εκπομπές του Θωμά Σίδερη και της Έλενας Φαληρέα συναντούν τον Δημήτρη Μυστακίδη. Ο Θεσσαλονικιός μουσικός θα μιλήσει για το έγκλημα και την τιμωρία στο ρεμπέτικο, με ιστορίες από τον Μεσοπόλεμο που συνδέουν μεταξύ τους τον Ponson du Terrail, τον Σπύρο Περιστέρη, τον Κώστα Ρούκουνα και τον Jay Z.