Ακολουθήστε μας στο Google news![](/img/gnews.svg)
![\"\"](\"http://e-tetradio.gr/photos/200x/pantelakis1-11411490494.jpg\")
![\"\"](\"http://e-tetradio.gr/photos/200x/noni%20karagianni1411491044.jpg\")
Θα έχουν πολλή δουλειά και δεν ξέρουμε αν η... καταστροφική ρότα την οποία ακολουθούσε ο «Αθήνα 9.84» τα τελευταία χρόνια, είναι ανατρέψιμη. Ένα πράγμα πάντως μπορούν να το κάνουν και άμεσα αν όντως το θέλουν: να επαναφέρουν την πολιτική πολυφωνία και τον πλουραλισμό στη συχνότητα. Θα είναι μία καλή αρχή. Και ενδεικτικό των προθέσεών τους.
Θα μπορέσουν να αλλάξουν την πτωτική πορεία του σταθμού;
23 Σεπτεμβρίου 2014Δύο νέα πρόσωπα λοιπόν στην... κορυφή του δημοτικού ραδιοσταθμού των Αθηναίων, η (χρόνια στο Γκάζι βέβαια) Νόνη Καραγιάννη γίνεται διευθύντρια και ο Γιάννης Παντελάκης ορίζεται πρόεδρος της ΔΕΡΑ, της δημοτικής επιχείρησης στην οποία υπάγεται το ραδιόφωνο. Ο Γιάννης Παντελάκης ήταν για πολλά χρόνια στο ραδιόφωνο της ΕΡΤ και, εσχάτως, διευθυντής σύνταξης στην «Εφημερίδα Των Συντακτών».![\"\"](\"http://e-tetradio.gr/photos/200x/pantelakis1-11411490494.jpg\")
![\"\"](\"http://e-tetradio.gr/photos/200x/noni%20karagianni1411491044.jpg\")
Θα έχουν πολλή δουλειά και δεν ξέρουμε αν η... καταστροφική ρότα την οποία ακολουθούσε ο «Αθήνα 9.84» τα τελευταία χρόνια, είναι ανατρέψιμη. Ένα πράγμα πάντως μπορούν να το κάνουν και άμεσα αν όντως το θέλουν: να επαναφέρουν την πολιτική πολυφωνία και τον πλουραλισμό στη συχνότητα. Θα είναι μία καλή αρχή. Και ενδεικτικό των προθέσεών τους.