Radio - News

Στα γήπεδα της Ρωσίας με την ΕΡΑ Σπορ

09 Ιουνίου 2018

Το αθλητικό ραδιόφωνο της ΕΡΤ γίνεται «μουντιαλικό» για έναν ολόκληρο μήνα.

Με ένα ειδικά διαμορφωμένο πρόγραμμα, από την ερχόμενη Πέμπτη 14 Ιουνίου μέχρι και τις 15 Ιουλίου, η ΕΡΑ Σπορ θα δώσει το παρόν στο Μουντιάλ 2018, μεταφέροντας το κλίμα και την αγωνιστική δράση από τα γήπεδα της Ρωσίας. Από τις 2 το μεσημέρι μέχρι και τις 12 τα μεσάνυχτα οι Άρης Γάτας, Γιάννης Παπαγεωργίου, Γιάννης Σαντοριναίος, Δημήτρης Λουκάκης, Λευτέρης Σαρελάκος, Δημήτρης Μαλισιώβας, Βασίλης Μότσης, Γιάννης Δάρας, Μιχάλης Λαδόπουλος, Κώστας Κουκουλάς, Δημήτρης Μώρος, Βασίλης Παπανικολάου, Χρήστος Σαράντος, Γιώργος Μυρισκλάβος, Γιάννης Ράνιος, Μπάμπης Παπάζογλου, Πέτρος Μαυρογιαννίδης και Χρήστος Κοντός θα περιγράφουν τους αγώνες, και οι Αντώνης Τζαβάρας, Χρήστος Σαράντος και Γιάννης Ράνιος θα παρουσιάζουν τις εκπομπές.

Στο 10ωρο αυτό πρόγραμμα, πέραν της κάλυψης των αγώνων, του σχολιασμού και των ανταποκρίσεων θα υπάρχουν και εκπομπές για το στοίχημα, ενώ το βράδυ η εκπομπή «Στα γήπεδα της Ρωσίας» θα κάνει τον απολογισμό της μέρας. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πέμπτη 14 Ιουνίου
17.00 - 18.00 PREGAME
18:00 - 20:00 Λουζνίκι, Μόσχα Ρωσία – Σαουδική Αραβία (1ος)
20:00 - 22:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
22:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ


Παρασκευή 15 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17.00 Εκατερίνεμπουργκ, Αίγυπτος – Ουρουγουάη (1ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20.00 Αγία Πετρούπολη, Μαρόκο – Ιράν (2ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Σότσι, Πορτογαλία – Ισπανία (2ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Σάββατο 16 Ιουνίου
13:00 - 15:00 Καζάν, Γαλλία – Αυστραλία (3ος)
15.00 - 16.00 POSTGAME & PREGAME
16:00 - 18:00 Οτκκριτίγιε Αρένα, Μόσχα Αργεντινή – Ισλανδία (4ος)
18.00 - 19.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
19:00 - 21:00 Σαράνσκ, Περού – Δανία (3ος)
21:00 - 22:00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ
22:00 - 24:00 Καλίνινγκραντ, Κροατία – Νιγηρία (4ος)

Κυριακή 17 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Σαμάρα, Κόστα Ρίκα – Σερβία (5ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Λουζνίκι, Μόσχα, Γερμανία – Μεξικό (6ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Ροστόφ, Βραζιλία – Ελβετία (5ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Δευτέρα 18 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Νόβγκοροντ, Σουηδία – Νότια Κορέα (6ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Σότσι, Βέλγιο – Παναμάς (7ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Βόλγκοκραντ, Τυνησία – Αγγλία (7ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τρίτη 19 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Σαράνσκ, Κολομβία – Ιαπωνία (8ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Οτκριτίγιε Αρένα, Μόσχα, Πολωνία – Σενεγάλη (8ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Αγία Πετρούπολη, Ρωσία – Αίγυπτος (1ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τετάρτη 20 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Λουζνίκι, Μόσχα, Πορτογαλία – Μαρόκο (2ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Ροστόφ, Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (1ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Καζάν, Ιράν – Ισπανία (2ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Πέμπτη 21 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Σαμάρα, Δανία – Αυστραλία (3ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Εκατερίνεμπουργκ, Γαλλία – Περού (3ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Νόβγκοροντ, Αργεντινή – Κροατία (4ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Παρασκευή 22 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Αγία Πετρούπολη, Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (5ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Βόλγκογκραντ, Νιγηρία – Ισλανδία (4ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Καλίνινγκραντ, Σερβία - Ελβετία
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Σάββατο 23 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Οτκριτίγιε Αρένα, Μόσχα, Βέλγιο – Τυνησία (7ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Ροστόφ, Νότια Κορέα – Μεξικό (6ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Σότσι, Γερμανία – Σουηδία (6ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Κυριακή 24 Ιουνίου
14.00 - 15.00 PREGAME
15:00 - 17:00 Νόβγκοροντ, Αγγλία – Παναμάς (7ος)
17.00 - 18.00 Το RANBET ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ
18:00 - 20:00 Εκατερίνενμπουργκ, Ιαπωνία – Σενεγάλη (8ος)
20:00 - 21:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
21:00 - 23:00 Καζάν, Πολωνία – Κολομβία (8ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Δευτέρα 25 Ιουνίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Βόλγκογκραντ, Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (1ος)
17:00 - 19:00 Σαμάρα, Ουρουγουάη – Ρωσία (1ος)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Σαράνσκ, Ιράν – Πορτογαλία (2ος)
21:00 - 23:00 Καλίνινγκραντ, Ισπανία – Μαρόκο (2ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τρίτη 26 Ιουνίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Σότσι, Αυστραλία – Περού (3ος)
17:00 - 19:00 Λουζνίκι, Μόσχα, Δανία – Γαλλία (3ος)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Ροστόφ, Ισλανδία – Κροατία (4ος)
21:00 - 23:00 Αγία Πετρούπολη, Νιγηρία – Αργεντινή (4ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τετάρτη 27 Ιουνίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Εκατερίνενμπουργκ, Μεξικό – Σουηδία (6ος)
17:00 - 19:00 Καζάν, Νότια Κορέα – Γερμανία (6ος)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Οτκρίτιγιε Αρένα, Μόσχα, Σερβία – Βραζιλία (5ος)
21:00 - 23:00 Νόβγκοροντ, Ελβετία – Κόστα Ρίκα (5ος)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Πέμπτη 28 Ιουνίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Βόλγκογκραντ, Ιαπωνία – Πολωνία (8ος)
17:00 - 19:00 Σαμάρα, Σενεγάλη – Κολομβία (8ος)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Καλίνινγκραντ, Αγγλία – Βέλγιο (7ος)
21:00 - 23:00 Σάρανσκ, Παναμάς – Τυνησία (7ος
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Φάση των 16

Σάββατο 30 Ιουνίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 – 19:00 Καζάν, Νικητής 1ου – Δεύτερος 4ου)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 – 23:00 Σότσι, Νικητής 1ου – Δεύτερος 2ου
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Κυριακή 1 Ιουλίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Λουζνίκι, Μόσχα, Νικητής 2ου – Δεύτερος 1ου
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Νόβγκοροντ, Νικητής 4ου – Δεύτερος 3ου )
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Δευτέρα 2 Ιουλίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Σαμάρα, Νικητής 5ου – Δεύτερος 6ου
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Ροστόφ, Νικητής 7ου – Δεύτερος 8ου
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τρίτη 3 Ιουλίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Αγία Πετρούπολη, Νικητής 6ου – Δεύτερος 5ου
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Οτκριτίγιε Αρένα, Μόσχα, Νικητής 8ου – Δεύτερος 7ου
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Προημιτελικά

Παρασκευή 6 Ιουλίου
16.00 - 17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Νόβγκοροντ, Νικητής (Σότσι) – Νικητής (Καζάν)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Καζάν, Νικητής (Σαμάρα) – Νικητής (Ροστόφ)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Σάββατο 7 Ιουλίου
16.00-17.00 PREGAME
17:00 - 19:00 Σαμάρα, Νικητής (Αγ. Πετρ) - Νικητής (Οτκριτίγιε Αρ, Μόσχα)
19:00 - 20:00 ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Σότσι, Νικητής (Λουζνίκι, Μόσχα) – Νικητής (Νόβγκοροντ)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Ημιτελικά

Τρίτη 10 Ιουλίου
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 – 23:00 Αγία Πετρούπολη, Νικητής (Νόβγκοροντ) – Νικητής (Καζάν)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τετάρτη 11 Ιουλίου
20.00 - 21.00 PREGAME
21:00 - 23:00 Λουζνίκι, Μόσχα, Νικητής (Σαμάρα) – Νικητής (Σότσι)
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Μικρός Τελικός

Σάββατο 14 Ιουλίου
16:00 - 17:00 PREGAME
17:00 – 19:00 Αγία Πετρούπολη
23:00 - 24.00 ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τελικός

Κυριακή 15 Ιουλίου
17:00 - 18:00 PREGAME
18:00 - 20:00 Λουζνίκι, Μόσχα.
20:00 - 22:00 POSTGAME / ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ



 

Στην ίδια κατηγορία